Přihlášení auta z dovozu

Dovoz vozidel ze zahraničí je v dnešní době opravdu oblíbenou záležitostí, díky které můžete ušetřit vskutku pěkné peníze. U dovozu vozidel máte v podstatě na výběr ze dvou možností. Můžete se podívat po nějaké společnosti, která se zabývá dovozem vozidel ze zahraničí a auto si dovést.

Vyhnete se tak veškerému přepisování, formalitám, přihlašování a tak podobně. Musíte však samozřejmě počítat s tím, že si za tuto službu připlatíte. Další možností je zajet si pro vozidlo na vlastní pěst. V tomto případě byste měli udělat jednoduchý algoritmus. Vybrat si v nějakém zahraničním autobazaru vozidlo (pokud pojedete někam dál, tak více vozidel, pro jistotu) a můžete vyjet.

Jakmile budete na místě, tak musíte udělat několik základních věcí. Nejprve byste měli odhlásit vozidlo od příslušného lokálního podniku. Poté byste si měli zařídit krátkodobé povinné ručení na cestu zpátky, kdyby se náhodou něco stalo. Toto krátkodobé povinné ručení zajišťují většinou autobazary nebo společnosti, od kterých si vozidlo v zahraničí kupujete.

Jakmile tedy poté dorazíte domů, tak na Vás čekají všechny klasické věci, jako přihlášení auta, zřízení zelené karty, technická prohlídka, emisní kontrola a tak podobně.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dovoz aut ze zahraničí a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.