Převozní čísla z Německa

V Německu existují hned dva druhy převozních čísel, naprostý laik je pozná podle barev – žlutá převozní čísla a červená převozní čísla. Červené převozní číslo je dražší, s ním budete mít i dražší poplatky na úřadě a jeho platnost je rovněž delší, než u čísla žlutého, ale závisí i na délce zakoupeného dočasného pojištění (povinného ručení).

Možná si právě teď říkáte, proč byste si měly kupovat to dražší, když si můžete koupit to levnější, ale jen s červenými převozními čísly můžete překročit hranice.

Se žlutými se můžete pohybovat jen v Německu, ale za hranice nebudete puštěni. Abyste získali červená převozní čísla, je nutné, abyste měli na kupovaném autě platnou technickou kontrolu, a auto musí být k dispozici k technické prohlídce přímo na úřadě. Právě tam si ho prohlédne technik a na základě jeho prohlídky vám budou vystaveny převozní čísla.

Navíc budete muset předložit doklad o zaplacení dočasného povinného ručení, zelenou kartu, která má jen omezenou platnost rovněž. Ve chvíli, kdy se s červenými převozními čísly dostanete za hranice s Německem, rozhodně nemusíte otálet s přihlášením vozidla, technickou kontrolou a zaplacením všech dovozních poplatků. V první řadě byste měli s novým vozem navštívit kontrolu emisí, stanici technické kontroly, kde bude provedena kontrola nejen po technické stránce, ale i po té evidenční. Právě na stanici zaplatíte veškeré poplatky apod. Zajištění převozních čísel v Německu není nijak složité, ale mohlo by být časově náročné. Doporučujeme si předem zjistit, jak mají úřady v Německu otevřeno, u každého je to jinak.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Auta na prodej a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.