Jak dovézt auto z Německa?

Dovoz ojetého, nebo nového auta z Německa už dnes není žádný problém. To nejnutnější, co musíte udělat je, vybrat si auto na internetu. V zásadě je jedno, zda budete kupovat auto bazarové, nebo zcela nové, tak jako tak, vás vyjde po všech stránkách levněji i s dovozem.

Ať už jste se rozhodli, že si auto dovezete na vlastní pěst, nebo dovoz zadáte firmě, rozhodně tím neprohloupíte. Ve chvíli, kdy máte vybrané auto a je ojeté, pak budete muset shánět dobrého mechanika, který přímo na místě posoudí, zda je koupě výhodná, nebo není.

Pokud je auto nové, pak není co řešit. Podmínkou pro převoz vozidla, jak po České republice, tak i po Německu, je platná technická kontrola. V případě, že ji auto nemá, nesmí být provozováno na vozovkách. Přímo v Německu, je pak nutné auto odhlásit, zaplatit dočasné povinné ručení a s tím získáte i zelenou kartu, která má omezenou platnost. Na základě dokladu o zaplacení povinného ručení vám na německém úřadě vydají převozní značky červené barvy a kvalifikovaný úředník provede kontrolu vašeho vozidla a zkontroluje platnost technického průkazu. S přihlášením vozidla v České republice není důvod čekat. Zde je rovněž nutné, aby bylo vozidlo podrobeno technické kontrole, přihlášeno a sjednalo se povinné ručení. Když celkově shrneme poplatky za dovoz auta do České republiky i co se týče výdajů za dovozovou kontrolu, měli byste se vejít do 10 000,- Kč. I ojetá auta z Německa se vyplatí koupit. Němci svoje vozidla mění častěji, navíc i jejich starší auta jsou ve velmi dobrém technickém stavu, je to dáno především stavem jejich komunikací.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dovoz aut z Německa a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.