Měsíční archív: Srpen 2012

Převozní čísla z Německa

V Německu existují hned dva druhy převozních čísel, naprostý laik je pozná podle barev – žlutá převozní čísla a červená převozní čísla. Červené převozní číslo je dražší, s ním budete mít i dražší poplatky na úřadě a jeho platnost je rovněž delší, než u čísla žlutého, ale závisí i na délce zakoupeného dočasného pojištění (povinného ručení).

Možná si právě teď říkáte, proč byste si měly kupovat to dražší, když si můžete koupit to levnější, ale jen s červenými převozními čísly můžete překročit hranice.

Se žlutými se můžete pohybovat jen v Německu, ale za hranice nebudete puštěni. Abyste získali červená převozní čísla, je nutné, abyste měli na kupovaném autě platnou technickou kontrolu, a auto musí být k dispozici k technické prohlídce přímo na úřadě. Právě tam si ho prohlédne technik a na základě jeho prohlídky vám budou vystaveny převozní čísla.

Navíc budete muset předložit doklad o zaplacení dočasného povinného ručení, zelenou kartu, která má jen omezenou platnost rovněž. Ve chvíli, kdy se s červenými převozními čísly dostanete za hranice s Německem, rozhodně nemusíte otálet s přihlášením vozidla, technickou kontrolou a zaplacením všech dovozních poplatků. V první řadě byste měli s novým vozem navštívit kontrolu emisí, stanici technické kontroly, kde bude provedena kontrola nejen po technické stránce, ale i po té evidenční. Právě na stanici zaplatíte veškeré poplatky apod. Zajištění převozních čísel v Německu není nijak složité, ale mohlo by být časově náročné. Doporučujeme si předem zjistit, jak mají úřady v Německu otevřeno, u každého je to jinak.

Vložil Auta na prodej | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Jak dovézt auto z Německa?

Dovoz ojetého, nebo nového auta z Německa už dnes není žádný problém. To nejnutnější, co musíte udělat je, vybrat si auto na internetu. V zásadě je jedno, zda budete kupovat auto bazarové, nebo zcela nové, tak jako tak, vás vyjde po všech stránkách levněji i s dovozem.

Ať už jste se rozhodli, že si auto dovezete na vlastní pěst, nebo dovoz zadáte firmě, rozhodně tím neprohloupíte. Ve chvíli, kdy máte vybrané auto a je ojeté, pak budete muset shánět dobrého mechanika, který přímo na místě posoudí, zda je koupě výhodná, nebo není.

Pokud je auto nové, pak není co řešit. Podmínkou pro převoz vozidla, jak po České republice, tak i po Německu, je platná technická kontrola. V případě, že ji auto nemá, nesmí být provozováno na vozovkách. Přímo v Německu, je pak nutné auto odhlásit, zaplatit dočasné povinné ručení a s tím získáte i zelenou kartu, která má omezenou platnost. Na základě dokladu o zaplacení povinného ručení vám na německém úřadě vydají převozní značky červené barvy a kvalifikovaný úředník provede kontrolu vašeho vozidla a zkontroluje platnost technického průkazu. S přihlášením vozidla v České republice není důvod čekat. Zde je rovněž nutné, aby bylo vozidlo podrobeno technické kontrole, přihlášeno a sjednalo se povinné ručení. Když celkově shrneme poplatky za dovoz auta do České republiky i co se týče výdajů za dovozovou kontrolu, měli byste se vejít do 10 000,- Kč. I ojetá auta z Německa se vyplatí koupit. Němci svoje vozidla mění častěji, navíc i jejich starší auta jsou ve velmi dobrém technickém stavu, je to dáno především stavem jejich komunikací.

Vložil Dovoz aut z Německa | Štítek , , , , | Zanechat komentář